Skip to content

Route 9 E/S N/S NewellWest Creek, NJ 08092

Vacant Land

Last Sale Price
$190,000
Last Sale Date
May 4, 2001

Property Information

Block144
Lot38.01
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page86

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningLB
Sq Footage---
Acreage1.83

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$209,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$209,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,194+1.0%
2024$5,144+5.9%
2023$4,858-0.1%
2022$4,864+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$190,000
DeedBook 10432, Page 784