Skip to content

120 Route 72 EastManahawkin, NJ 08050

Other Exempt

Last Sale Price
$10,150
Last Sale Date
Sep 5, 1991

Property Information

Block145.02
Lot5
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page128

Building Details

Building Class10
Description1SF
Dwellings1
ZoningMUHC
Sq Footage6,854
Acreage3.04

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$547,800
63%
Improvement Value:$328,000
37%
Total Assessment$875,800

Sale
$10,150
DeedBook 4983, Page 484