Skip to content

13 Jennings RoadManahawkin, NJ 08050

Vacant Land

Last Sale Price
$649,000
Last Sale Date
Jul 9, 2024

Property Information

Block146.01
Lot3
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page129

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningMU
Sq Footage5,882
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$81,600
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$81,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,026+1.0%
2024$2,007+5.9%
2023$1,895-0.1%
2022$1,897+1.4%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$175,000
DeedBook 14977, Page 328

Property Sale

Sale
$50,000
DeedBook 10224, Page 386