Skip to content

283 East Bay AvenueManahawkin, NJ 08050

Last Sale Date
Nov 14, 2024

Property Information

Block146.01
Lot63
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page129

Building Details

Building Class10
Description1SCB
Dwellings1
ZoningMU
Sq Footage1,700
Acreage0.26

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$122,000
39%
Improvement Value:$188,000
61%
Total Assessment$310,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,697+1.0%
2024$7,623+5.9%
2023$7,198-0.1%
2022$7,208+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0