Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
421 East Bay Avenue(Block 146 Lot 34)Manahawkin, NJ 08050
Public Property
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 7, 2007
Property Information
Block146
Lot34
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page130
Building Details
Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningCO
Sq Footage---
Acreage18.11
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$351,100
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$351,100
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2003 | $3,960 | -8.0% |
| 2002 | $4,302 | +1.9% |
| 2001 | $4,223 | +4.0% |
| 2000 | $4,060 | +4.5% |
Property History
No events match the selected filters.