Skip to content

529 Mill Creek RoadManahawkin, NJ 08050

Vacant Land

Last Sale Price
$60,000
Last Sale Date
Apr 29, 2004

Property Information

Block146
Lot37.03
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page130

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningMU
Sq Footage---
Acreage1.02

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$21,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$21,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$541+0.9%
2024$536+5.9%
2023$506-0.1%
2022$507+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$60,000
DeedBook 12077, Page 490

Property Sale

Sale
$35,000
DeedBook 10029, Page 391

Property Sale

Sale
$100,000
DeedBook 5549, Page 472