Skip to content

984 Jennifer LaneManahawkin, NJ 08050

Built 1964

Last Sale Price
$349,900
Last Sale Date
Nov 5, 2009

Property Information

Block147.01
Lot23
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page140

Building Details

Building Class15
Description1SF
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage1,016
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$156,000
66%
Improvement Value:$80,200
34%
Total Assessment$236,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,865+11.3%
2024$5,267+5.9%
2023$4,974-0.1%
2022$4,980+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$349,900
DeedBook 14459, Page 55

Property Sale

Sale
$80,000
DeedBook 5026, Page 412

Property Built

Built

Year Built: 1964