Skip to content

932 Jennifer LaneManahawkin, NJ 08050

Built 1976

Owner
---
Last Sale Price
$605,000
Last Sale Date
Jun 26, 2025

Property Information

Block147.01
Lot36
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page140

Building Details

Building Class15
Description1SF
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage828
Acreage0.11

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$156,000
68%
Improvement Value:$72,200
32%
Total Assessment$228,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,666+1.0%
2024$5,611+5.9%
2023$5,299-0.1%
2022$5,306+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$605,000
Sq Ft828DeedBook 20058, Page 717Recorded7/2/2025

Property Built

Built

Year Built: 1976