Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
3 Linda RoadManahawkin, NJ 08050
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 14, 2007
Property Information
Block147.03
Lot109
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page143
Building Details
Building Class10
DescriptionDET GARAGE
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage---
Acreage---
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$150,400
93%
Improvement Value:$11,100
7%
Total Assessment$161,500
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $4,010 | +1.0% |
| 2024 | $3,971 | +5.9% |
| 2023 | $3,750 | -0.1% |
| 2022 | $3,755 | +1.4% |
Property History
No events match the selected filters.