Skip to content

56 Linda RoadManahawkin, NJ 08050

Built 2009

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 30, 2008

Property Information

Block147.03
Lot137
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page143

Building Details

Building Class17
Description2SF/BIG
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage2,215
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$169,500
41%
Improvement Value:$240,800
59%
Total Assessment$410,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,188+1.0%
2024$10,089+5.9%
2023$9,527-0.1%
2022$9,539+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2009