Skip to content

36 Linda RoadManahawkin, NJ 08050

Built 1964

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 26, 1992

Property Information

Block147.03
Lot142
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page143

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage2,077
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$169,500
50%
Improvement Value:$166,900
50%
Total Assessment$336,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,353+1.0%
2024$8,272+5.9%
2023$7,811-0.1%
2022$7,821+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1964