Skip to content

7 Glenn DriveManahawkin, NJ 08050

Built 2023

Last Sale Price
$285,000
Last Sale Date
Jun 1, 2021

Property Information

Block147.05
Lot201
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page143

Building Details

Building Class17
Description2S-PEES
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$149,800
34%
Improvement Value:$293,200
66%
Total Assessment$443,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,000+1.0%
2024$10,893+207.0%
2023$3,548-0.1%
2022$3,553+1.4%
Property History
Sales1

Property Built

Built

Year Built: 2023

Property Sale

Sale
$285,000
DeedBook 18572, Page 740Recorded7/9/2021