Skip to content

27 Glenn DriveManahawkin, NJ 08050

Built 2008

Last Sale Price
$350,000
Last Sale Date
Nov 29, 2006

Property Information

Block147.05
Lot206
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page143

Building Details

Building Class17
Description2SF/BIG
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage2,324
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$169,500
42%
Improvement Value:$234,000
58%
Total Assessment$403,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,019+1.0%
2024$9,922+5.9%
2023$9,369-0.1%
2022$9,381+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2008

Property Sale

Sale
$350,000
DeedBook 13453, Page 1901