Skip to content

79 Glenn DriveManahawkin, NJ 08050

Built 2014

Last Sale Date
Oct 24, 2022

Property Information

Block147.05
Lot219
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page143

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage1,871
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$169,500
42%
Improvement Value:$238,000
58%
Total Assessment$407,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,118+1.0%
2024$10,020+5.9%
2023$9,462-0.1%
2022$9,474+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 2014