Skip to content

15 Jack LaneManahawkin, NJ 08050

Built 2015

Last Sale Price
$90,000
Last Sale Date
May 25, 1995

Property Information

Block147.07
Lot316
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page143

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage2,377
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$169,500
36%
Improvement Value:$304,400
64%
Total Assessment$473,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,767+1.0%
2024$11,653+5.9%
2023$11,004-0.1%
2022$11,018+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2015

Property Sale

Sale
$90,000
DeedBook 5280, Page 642