Skip to content

112 Harry DriveManahawkin, NJ 08050

Built 2016

Last Sale Price
$100,000
Last Sale Date
Jan 3, 1996

Property Information

Block147.09
Lot274
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page143

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage1,504
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$182,200
47%
Improvement Value:$205,500
53%
Total Assessment$387,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,627+1.0%
2024$9,534+5.9%
2023$9,002-0.1%
2022$9,014+4.0%
Property History
Sales1

Property Built

Built

Year Built: 2016

Property Sale

Sale
$100,000
DeedBook 5339, Page 901