Skip to content

19 Virginia DriveManahawkin, NJ 08050

Built 2014

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 6, 1992

Property Information

Block147.09
Lot281
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page143

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage1,701
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$187,700
39%
Improvement Value:$292,000
61%
Total Assessment$479,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,911+1.0%
2024$11,796+5.9%
2023$11,139-0.1%
2022$11,153+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2014