Skip to content

82 Harry DriveManahawkin, NJ 08050

Built 2024

Last Sale Price
$230,000
Last Sale Date
May 18, 2012

Property Information

Block147.09
Lot291
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page143

Building Details

Building Class18
Description2SF
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage840
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$149,500
34%
Improvement Value:$289,300
66%
Total Assessment$438,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,895+133.1%
2024$4,675+5.9%
2023$4,414-0.1%
2022$4,420+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2024

Property Sale

Sale
$230,000
DeedBook 15229, Page 755

Property Sale

Sale
$79,000
DeedBook 10114, Page 1227

Property Sale

Sale
$69,900
DeedBook 4386, Page 610