Skip to content

31 Tahoe LaneManahawkin, NJ 08050

Built 1985

Last Sale Price
$99,000
Last Sale Date
Nov 20, 1985

Property Information

Block147.100
Lot42
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page136

Building Details

Building Class16
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,690
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$181,700
56%
Improvement Value:$143,100
44%
Total Assessment$324,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,065+1.0%
2024$7,987+5.9%
2023$7,542-0.1%
2022$7,552+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$99,000
DeedBook 4371, Page 832

Property Built

Built

Year Built: 1985