Skip to content

104 Jennings RoadManahawkin, NJ 08050

Built 1986

Last Sale Price
$350,000
Last Sale Date
Jul 28, 2003

Property Information

Block147.101
Lot15
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page135

Building Details

Building Class16
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage2,294
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$179,900
49%
Improvement Value:$184,400
51%
Total Assessment$364,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,546+1.0%
2024$8,458+6.3%
2023$7,959-0.1%
2022$7,970+1.5%
Property History

Property Sale

Sale
$350,000
DeedBook 11589, Page 642

Property Sale

Sale
$116,895
DeedBook 4666, Page 327

Property Built

Built

Year Built: 1986