Skip to content

18 Lucerne LaneManahawkin, NJ 08050

Built 1985

Last Sale Price
$128,000
Last Sale Date
May 3, 2001

Property Information

Block147.103
Lot54
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page135

Building Details

Building Class16
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,568
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$77,900
38%
Improvement Value:$124,700
62%
Total Assessment$202,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,031+1.0%
2024$4,982+5.9%
2023$4,704-0.1%
2022$4,710+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$128,000
DeedBook 10384, Page 1281

Property Built

Built

Year Built: 1985