Skip to content

697 Mill Creek Road(Unit C0003)Manahawkin, NJ 08050

Commercial
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$200,000
Last Sale Date
Jun 15, 2007

Property Information

Block147.107
Lot56.09
QualifierC0003
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page138

Building Details

Building Class10
Description714
Dwellings1
ZoningHC
Sq Footage---
Acreage1.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$35,700
31%
Improvement Value:$77,700
69%
Total Assessment$113,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,816+1.0%
2024$2,789
Property History

Property Sale

Sale
$200,000
DeedBook 13703, Page 1565