Skip to content

703 Mill Creek Road(Unit C0007)Manahawkin, NJ 08050

Commercial
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$420,000
Last Sale Date
Jan 6, 2006

Property Information

Block147.107
Lot56.11
QualifierC0007
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page138

Building Details

Building Class10
Description2200
Dwellings1
ZoningNC
Sq Footage---
Acreage1.48

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$110,000
36%
Improvement Value:$194,200
64%
Total Assessment$304,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,553+1.0%
2024$7,480
Property History

Property Sale

Sale
$420,000
DeedBook 12999, Page 336