Skip to content

1096 Mill Creek RoadManahawkin, NJ 08050

Built 1965

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 8, 2025

Property Information

Block147.10
Lot376
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page143

Building Details

Building Class15
Description1SF
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage748
Acreage0.09

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$169,500
74%
Improvement Value:$59,900
26%
Total Assessment$229,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,696+1.0%
2024$5,641+6.3%
2023$5,306-0.1%
2022$5,313+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1965