Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
43 Rosalyn DriveManahawkin, NJ 08050
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 2, 2012
Property Information
Block147.10
Lot41
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page143
Building Details
Building Class10
DescriptionDEMO
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage---
Acreage0.09
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$169,500
97%
Improvement Value:$5,100
3%
Total Assessment$174,600
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $4,335 | +1.0% |
| 2024 | $4,293 | +5.9% |
| 2023 | $4,054 | -0.1% |
| 2022 | $4,059 | +1.4% |
Property History
No events match the selected filters.