Skip to content

135 Jennings RoadManahawkin, NJ 08050

Built 1985

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 28, 1998

Property Information

Block147.110
Lot21
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page129

Building Details

Building Class16
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,640
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$68,600
34%
Improvement Value:$134,500
66%
Total Assessment$203,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,043+1.0%
2024$4,994+5.9%
2023$4,716-0.1%
2022$4,722+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$126,500
DeedBook 4666, Page 870

Property Built

Built

Year Built: 1985