Skip to content

1335 Mill Creek RoadManahawkin, NJ 08050

Built 1972

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 18, 2020

Property Information

Block147.11
Lot13
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page149

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage1,569
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$238,200
61%
Improvement Value:$154,200
39%
Total Assessment$392,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,743+1.0%
2024$9,649+5.9%
2023$9,112-0.1%
2022$9,123+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1972