Skip to content

1355 Mill Creek RoadManahawkin, NJ 08050

Built 1973

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 12, 2000

Property Information

Block147.11
Lot18
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page149

Building Details

Building Class16
Description2SF/BIG
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage2,218
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$225,200
56%
Improvement Value:$174,200
44%
Total Assessment$399,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,917+1.1%
2024$9,806+5.9%
2023$9,260-0.1%
2022$9,272+0.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1973