Skip to content

1403 Mill Creek RoadManahawkin, NJ 08050

Built 2015

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 1, 2013

Property Information

Block147.11
Lot30
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page149

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage1,890
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$219,800
52%
Improvement Value:$206,700
48%
Total Assessment$426,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,590+1.0%
2024$10,488+5.9%
2023$9,903-0.1%
2022$9,916+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2015