Skip to content

1155 Mill Creek RoadManahawkin, NJ 08050

Last Sale Price
$118,000
Last Sale Date
Jul 30, 1986

Property Information

Block147.11
Lot401
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page143

Building Details

Building Class10
DescriptionDEMO
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage840
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$202,000
97%
Improvement Value:$6,100
3%
Total Assessment$208,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,167+1.1%
2024$5,112-8.1%
2023$5,564-0.1%
2022$5,571+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$118,000
DeedBook 4458, Page 1