Skip to content

1279 Mill Creek RoadManahawkin, NJ 08050

Built 2015

Last Sale Date
Oct 7, 2021

Property Information

Block147.11
Lot410
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page143

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage2,273
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$216,300
42%
Improvement Value:$294,600
58%
Total Assessment$510,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,686+1.0%
2024$12,563+5.9%
2023$11,863-0.1%
2022$11,878+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 2015