Skip to content

1527 Mill Creek RoadManahawkin, NJ 08050

Built 2014

Last Sale Date
Oct 7, 2021

Property Information

Block147.11
Lot61
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page150

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage1,484
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$253,200
59%
Improvement Value:$175,900
41%
Total Assessment$429,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,155+1.0%
2024$10,052+6.2%
2023$9,464-0.1%
2022$9,477+1.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 2014