Skip to content

1535 Mill Creek RoadManahawkin, NJ 08050

Built 1973

Last Sale Date
Oct 7, 2021

Property Information

Block147.11
Lot63
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page150

Building Details

Building Class15
Description1SF
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage1,488
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$250,300
68%
Improvement Value:$117,700
32%
Total Assessment$368,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,137+1.0%
2024$9,049+5.9%
2023$8,545-0.1%
2022$8,556+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1973