Skip to content

875 Beach Haven W BlvdManahawkin, NJ 08050

Built 1965

Last Sale Date
Jun 17, 2020

Property Information

Block147.17
Lot83
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page139

Building Details

Building Class15
Description1SF
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage952
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$160,000
69%
Improvement Value:$73,100
31%
Total Assessment$233,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,788+1.0%
2024$5,732+5.9%
2023$5,413-0.1%
2022$5,420+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1965