Skip to content

3 Betty DriveManahawkin, NJ 08050

Built 2022

Last Sale Price
$145,000
Last Sale Date
Jun 28, 2019

Property Information

Block147.19
Lot34
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page139

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage616
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$140,300
33%
Improvement Value:$290,400
67%
Total Assessment$430,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,694+1.0%
2024$10,591+142.5%
2023$4,368-0.1%
2022$4,373+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2022

Property Sale

Sale
$145,000
Sq Ft616DeedBook 17531, Page 460Recorded7/11/2019