Skip to content

7 Lillian DriveManahawkin, NJ 08050

Built 1965

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 24, 2004

Property Information

Block147.20
Lot15
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page139

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage1,356
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$139,600
48%
Improvement Value:$148,700
52%
Total Assessment$288,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,158+1.0%
2024$7,089+5.9%
2023$6,694-0.1%
2022$6,703+1.4%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$104,000
DeedBook 4808, Page 135

Property Sale

Sale
$59,000
DeedBook 4244, Page 610

Property Built

Built

Year Built: 1965