Skip to content

11 Lillian DriveManahawkin, NJ 08050

Built 2020

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 6, 2019

Property Information

Block147.20
Lot16
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page139

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage1,440
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$157,200
36%
Improvement Value:$274,300
64%
Total Assessment$431,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,714+1.0%
2024$10,611+5.9%
2023$10,019+66.6%
2022$6,012+1.4%
Property History
Sales2

Property Built

Built

Year Built: 2020

Property Sale

Sale
$200,000
DeedBook 13944, Page 1821

Property Sale

Sale
$117,400
DeedBook 4579, Page 853