Skip to content

15 Lillian DriveManahawkin, NJ 08050

Built 2018

Last Sale Price
$133,000
Last Sale Date
Nov 14, 2000

Property Information

Block147.20
Lot17
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page139

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage1,723
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$157,200
42%
Improvement Value:$212,800
58%
Total Assessment$370,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,187+1.0%
2024$9,098+6.5%
2023$8,545-0.1%
2022$8,556+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2018

Property Sale

Sale
$133,000
DeedBook 10243, Page 1319