Skip to content

23 Lillian DriveManahawkin, NJ 08050

Built 1965

Last Sale Date
Aug 13, 2024

Property Information

Block147.20
Lot19
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page139

Building Details

Building Class15
Description1SF
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage1,152
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$157,200
65%
Improvement Value:$86,200
35%
Total Assessment$243,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,044+17.7%
2024$5,137+5.9%
2023$4,851-0.1%
2022$4,857+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1965