Skip to content

39 Dorothy DriveManahawkin, NJ 08050

Built 1965

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 11, 2011

Property Information

Block147.21
Lot78
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page139

Building Details

Building Class15
Description1SF
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage1,080
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$157,200
63%
Improvement Value:$93,400
37%
Total Assessment$250,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,222+1.0%
2024$6,162+5.9%
2023$5,819-0.1%
2022$5,826+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1965