Skip to content

11 Dorothy DriveManahawkin, NJ 08050

Built 1965

Last Sale Date
Dec 5, 2024

Property Information

Block147.21
Lot85
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page139

Building Details

Building Class15
Description1SF
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage840
Acreage0.09

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$157,200
69%
Improvement Value:$70,900
31%
Total Assessment$228,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,664+1.0%
2024$5,609+5.9%
2023$5,296-0.1%
2022$5,303+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1965