Skip to content

35 Claudia LaneManahawkin, NJ 08050

Built 1965

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 27, 2004

Property Information

Block147.23
Lot159
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page139

Building Details

Building Class15
Description1SF
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage1,120
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$154,000
66%
Improvement Value:$78,900
34%
Total Assessment$232,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,783+1.0%
2024$5,727+5.9%
2023$5,408-0.1%
2022$5,415+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1965