Skip to content

39 Mary Alice RoadManahawkin, NJ 08050

Built 2014

Last Sale Date
Oct 27, 2015

Property Information

Block147.26
Lot331
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page140

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage1,558
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$157,200
44%
Improvement Value:$200,100
56%
Total Assessment$357,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,872+1.0%
2024$8,786+5.9%
2023$8,297-0.1%
2022$8,307+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 2014