Skip to content

64 Gregg DriveManahawkin, NJ 08050

Built 1964

Last Sale Price
$150,500
Last Sale Date
Mar 8, 2002

Property Information

Block147.27
Lot358
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page140

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage792
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$157,200
65%
Improvement Value:$84,200
35%
Total Assessment$241,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,994+1.0%
2024$5,936+5.9%
2023$5,605-0.1%
2022$5,613+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$150,500
DeedBook 10790, Page 875

Property Sale

Sale
$93,500
DeedBook 5681, Page 333

Property Built

Built

Year Built: 1964