Skip to content

91 Gregg DriveManahawkin, NJ 08050

Built 2016

Last Sale Date
Aug 26, 2016

Property Information

Block147.27
Lot378
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page140

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage1,555
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$157,200
43%
Improvement Value:$209,000
57%
Total Assessment$366,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,093+1.0%
2024$9,005+5.9%
2023$8,503-0.1%
2022$8,514+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 2016