Skip to content

66 Jonathan DriveManahawkin, NJ 08050

Built 1964

Last Sale Date
Jul 30, 2013

Property Information

Block147.28
Lot416
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page140

Building Details

Building Class15
Description1SF
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage948
Acreage0.13

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$166,000
67%
Improvement Value:$83,200
33%
Total Assessment$249,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,188+1.0%
2024$6,128+5.9%
2023$5,786-0.1%
2022$5,794+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1964