Skip to content

15 Shirley LaneManahawkin, NJ 08050

Built 2016

Last Sale Price
$875,000
Last Sale Date
Feb 9, 2022

Property Information

Block147.31
Lot461
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page149

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage1,913
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$206,400
43%
Improvement Value:$269,400
57%
Total Assessment$475,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,814+1.0%
2024$11,700+5.9%
2023$11,048-0.1%
2022$11,062+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$875,000
Sq Ft1,913DeedBook 18927, Page 221Recorded2/28/2022

Property Built

Built

Year Built: 2016

Property Sale

Sale
$330,000
DeedBook 13805, Page 56