Skip to content

31 Shirley LaneManahawkin, NJ 08050

Built 2014

Last Sale Price
$100,000
Last Sale Date
Nov 5, 1993

Property Information

Block147.31
Lot465
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page149

Building Details

Building Class17
Description1.5SF
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage1,085
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$206,400
54%
Improvement Value:$175,500
46%
Total Assessment$381,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,483+1.0%
2024$9,391+6.9%
2023$8,789-0.1%
2022$8,800+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2014

Property Sale

Sale
$100,000
DeedBook 5109, Page 696