Skip to content

32 Shirley LaneManahawkin, NJ 08050

Built 1967

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 10, 2020

Property Information

Block147.31
Lot470
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page149

Building Details

Building Class15
Description1SF
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage930
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$210,800
74%
Improvement Value:$75,700
26%
Total Assessment$286,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,114+1.0%
2024$7,045+5.9%
2023$6,653+11.1%
2022$5,987+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$146,324
DeedBook 15288, Page 967

Property Built

Built

Year Built: 1967