Skip to content

28 Shirley LaneManahawkin, NJ 08050

Built 2016

Last Sale Price
$99,000
Last Sale Date
Nov 13, 1997

Property Information

Block147.31
Lot471
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page149

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage1,628
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$209,100
49%
Improvement Value:$221,100
51%
Total Assessment$430,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,682+1.0%
2024$10,579+5.9%
2023$9,989-0.1%
2022$10,002+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2016

Property Sale

Sale
$99,000
DeedBook 5531, Page 521